MEDİKAL TURİZM (TIP TURİZMİ)

İnsanların uzun mesafedeki ülkelere, bölgelere tıbbi bir tedavi alabilmek için seyahat etmesini (belki bunun yanı sıra bir de tatil yapmasını) sağlayan turizm çeşidi medikal turizmdir. Uzmanlaşmış cerrahiye ve diğer tedavi şekillerine ihtiyaç duyan hastaların, turizm faaliyetlerin bir kısmını da kapsayacak şekilde düzenlenen özel tıbbi tedaviler olarak ifade edilen Medikal Turizm, hekimin ön planda olduğu sağlık turizmi çeşitlerinin başında yer alır.

Medikal Turizm de, “turist” öncelikle tıbbi tedavi olma amacını taşır. Bunun yanında turistik yerlerde dinlenme, boş zaman değerlendirme gibi geleneksel turizm amacını da taşır. Türkiye’de de turizm çeşitliliği son yıllarda bütün dünyada olduğu gibi yaygınlaşıyor. Türkiye, Medikal Turizm de de iddialı olma yolunda. Farklı coğrafyalardan çok sayıda hasta tedavi için tercihi Türkiye’deki sağlık kuruluşlarıdır. Dünyaca ünlü Türk doktorları tarafından en son yöntemlerle gerçekleştirilen tıbbi uygulamalar ve operasyonlar, Türkiye’de Avrupa, Amerika ve diğer ülkelere oranla çok daha uygun fiyatlara mal oluyor. Türkiye’yi tercih edenler ülkelerinde aylarca tedavi olmayı beklemeden hemen tedavi olma imkanına sahip olabiliyorlar.

Türkiye’de sağlık kuruluşlarının avantajı hizmet kaliteleri ve güvenilirlikleri, gerek teknik donanımları, gerek sağlık personelinin yüksek deneyimleri, gerekse de fiyat yönünden oldukça fazladır. Türkiye’yi talep edenlerin sayısını gezi ve alışveriş olanaklarının zenginliği her geçen gün artırmaktadır.

Biz de Estevera olarak, dünyada hızla artan Medikal (Tıp) Turizmine cevap verebilecek şekilde yapılanmamızı ve organizasyonumuzu gerçekleştirmiş durumdayız. Misafirimiz olarak gördüğümüz hastalarımıza Turizm acenteleri, turizm profesyonelleri, oteller ve uzman sağlık kadrosunu bünyesinde bulunduran anlaşmalı hastanelerimizi bir araya toplayarak hizmet vermekteyiz.

Nasıl Hizmet Veriyoruz?

Merkezimizdeki profesyonel kadromuzla iletişime geçtikten ve kararınızı verdikten sonra tek yapmanız gereken kliniğimize gelmek için İstanbul’a uçak biletinizi almanızdır. Gerekli durumlarda verilecek sağlık hizmeti ve oluşturulacak pakete göre uçak biletinizi de biz alıyoruz. Sizi İstanbul’da havaalanında transfer ekibimizle karşılayıp, yine merkezimizle olan anlaşmanıza göre, birlikte çalıştığımız size huzur ve keyif verecek otelinize yerleştiriyoruz.

Bir sonraki gün, ihtiyacınız olan tedavinin yapılması için merkezimize ve ardından hastaneye transferinizi gerçekleştiriyoruz. Hastanede, tedavi isteğinize göre konsültasyonunuz yapılacak, bilgilendirilecek ve sizin onayınızla ihtiyacınız olan sağlık veya estetik tedavi işlemlerine başlangıç yapılacaktır. Planlanan süre tamamlandıktan sonra ister tatilinize devam edebilir, isterseniz de ülkenize tamamen yenilenmiş sağlıklı bir şekilde dönüş yapabilirsiniz.

Estevera Olarak Verdiğimiz Medikal (Tıp) Turizm Tedavi Hizmetleri

  • SaçEkimi
  • EstetikCerrahi(PlastikCerrahi).
  • MedikalEstetik.
  • GüzellikTedavileri.
  • Transplantasyon(Organ ve Doku Nakli)
  • Göz ve Diş Tedavileri
  • Kardiyovasküler Cerrahi (Kalp ve Damar Cerrahisi)
  • Cyberknife (Kanser Tedavisi).
  • Tam kapsamlı Check-Up.
  • Sağlık Turizmi (Termal Turizm-SPA-Wellness Turizmi-Geriatri ve Engelli Turizmi) Hizmetleri.

Sağlık Turizmi Tedavi Fiyatları

Türkiye’de hastalarımıza uygulanan tedavilerde; aynı teknik ve teknolojik cihazlarla yapılan tanı, tedavi ve cerrahi müdahaleler, yurt dışındaki ülkelerde göre daha uygun bedellerle uygulanmaktadır.Avrupa ve Amerika’da saç ekimi, estetik cerrahi uygulamaları, ileri derece tedaviler (kalp, damar, kanser tedavileri), göz ve diş tedavileri gibi uygulamalar, Türkiye’den yaklaşık üç kat daha pahalı durumda.

Estevera olarak biz hastalarımıza; branşlarında uzmanlaşmış sağlık kadrosuyla en iyi tedavi hizmetini verirken aynı zamanda fiyat ve ücret politikası olarak da, hastanın tedaviyi olabilmesini ve bütçesinin bunu karşılayabileceği bir fiyat politikası benimsemekteyiz.

2017 Vera Clinic Bütün HAkları Saklıdır